Aranżacja małego biura

30.07.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Aranżowanie przestrzeni biurowej to wbrew pozorom duże wyzwanie. Przestrzeń biurowa to miejsce, w którym każdego dnia spędza się przynajmniej kilka godzin, dlatego powinna być przyjazna i komfortowa. Prawidłowo zaaranżowane biuro, to przede wszystkim właściwy wybór mebli takich jak biurka, szafy, krzesła biurowe, a także inne elementy. Oprócz wyboru mebli i akcesoriów duże znaczenie mają także wykorzystane kolory oraz rozmieszczenie poszczególnych elementów.

 

Meble i krzesła


Biurka przeznaczone do codziennej pracy powinny być przede wszystkim odpowiedniej wielkości, tak aby pomieścić komputer, potrzebne akcesoria i stworzyć miejsce do przechowywania oraz przeglądania dokumentów. Każde biurko powinno zawierać kilka szuflad, w których możliwe jest przechowywanie dokumentów, segregatorów lub potrzebnych akcesoriów. Biurko to także mebel, do którego muszą pasować wybrane fotele biurowe, dlatego wysokość blatu oraz głębokość przestrzeni pod nim ma ogromne znaczenie. Praca przy biurku, które nie spełnia swoich podstawowych funkcji, może być bardzo nieprzyjemna i męcząca, a to prowadzi do obniżenia wydajności pracowników. Fotele biurowe powinny być ergonomiczne i przeznaczone do pracy biurowej. Właściwy ich wybór wpływa na komfort pracy wszystkich pracowników. Niedostosowane krzesła biurowe, które pozbawione są możliwości regulacji wysokości powodują, że długie godziny spędzane przy biurku odbijają się na zdrowiu pracowników.


Kolory i surowce


Mało osób zastanawia się nad doborem właściwych kolorów podczas aranżacji wnętrz biurowych. Jednak mają one kluczowe znaczenie, ponieważ niewłaściwe ich użycie ma rzeczywisty wpływ na pogorszenie jakości pracy. Zbyt jaskrawe kolory ścian lub gryzące się ze sobą barwami meble, mogą dekoncentrować pracowników i pogarszać wyniki całego zespołu. Dbając o komfort pracy najlepszym rozwiązaniem są kolory stonowane, które nie będą rozpraszające. Kolory ścian oraz mebli to nie jedyne, na co należy zwracać uwagę. Duże znaczenie mają także faktury i surowce poszczególnych elementów. Na przykład fotele biurowe, których obicia są nieprzyjemne w dotyku, mogą rozpraszać pracowników i przeszkadzać im w koncentracji na swoich zadaniach. Dodatkowo, jeśli biuro jest także miejscem przyjmowania klientów osobiście, warto zainwestować w meble eleganckie i spełniające funkcję reprezentacyjną. Dzięki temu całe biuro zyska na odbiorze i sprawi wrażenie wiarygodnego miejsca.


Pomieszczenia socjalne


Aranżując biuro należy zadbać o odpowiednie miejsce do odpoczynku w trakcie przerw. Pokój socjalny to również miejsce, w którym pracownicy najczęściej spożywają swoje posiłki i relaksują się wybrany przez siebie sposób. Powinno być to pomieszczenie w miarę możliwości przestronne i komfortowe, a także z dostępem do podstawowych akcesoriów kuchennych, takich jak czajnik, zlew oraz kuchenka mikrofalowa. Dbanie o tego typu szczegóły, może mieć realny wpływ na atmosferę w pracy i nastawienie pracowników do zatrudniającej ich firmy. Komfortowy odpoczynek w trakcie przerwy, to także szansa na zwiększenie wydajności po powrocie do obowiązków zawodowych.


Artykuł powstał we współpracy z kupkrzeslo.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl

Komentarze