Apple – o co internauci pytają wyszukiwarkę

12.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Jeśli użyć narzędzia pozwalającego zorientować się, co interesuje polskich internautów w związku z jakimś pojęciem, hasłem czy tematem, można niekiedy dowiedzieć się interesujących rzeczy. Jak wypada takie sprawdzenie w odniesieniu do marki Apple? Internautów interesuje na przykład, dlaczego Apple jest nadgryzione. Po wpisaniu tej frazy w okienko Google docierają do rozmaitych historii na temat jabłka, z których najbardziej wiarygodna wydaje się ta o podobieństwie angielskich słów byte i bite, czyli „bajt” i „kęs”.

 

Patrioci pytają, dlaczego Apple nie interesuje Polska. W ślad za tym pytaniem mogą dotrzeć nawet do tekstu pt. Czy Apple ma Polskę w d… i dlaczego tak głęboko? Dowiadują się z niego, że chodzi o chłodną, biznesową kalkulację: w Europie sprzedaje się mniej produktów i usług Apple niż w Ameryce i Chinach, a Polska tym bardziej nie jest szczególnie dochodowym rynkiem, czemu trudno się dziwić, gdy porównać „jabłkowe” ceny z siłą nabywczą Kowalskiego.

Być może to ci, których niespecjalnie stać na ajfony i macbooki, zadają pytanie, dlaczego Apple jest takie drogie. I gdy przeanalizują odpowiedzi, to mogą dojść do wniosku, że po pierwsze dlatego, że są ludzie gotowi płacić wysoką cenę za prestiż, po drugie – „drogo” w Polsce nie znaczy „drogo” w USA, po trzecie wreszcie, że różnice w technologii i innowacyjności między wyrobami Apple i konkurencji stopniowo maleją, przez co taka dysproporcja cenowa staje się z czasem coraz mniej uzasadniona.

Niektórzy dowodzą swoimi pytaniami, że nie są specjalnie podatni na wysiłki mediów i merketingowców. Pytają więc, kto jest twórcą Apple, kto wyprodukował Apple i kto jest właścicielem Apple. Jeśli pytają dlatego, że faktycznie nie wiedzą, jest to chyba objaw zdrowego rozsądku: naprawdę nie ma jeszcze obowiązku zapoznawania się z historią amerykańskiej firmy i jej założyciela, a niewiedza w tej materii może sugerować, że są ludzie, poświęcający swój potencjał poznawczy bardziej ambitnym tematom. Są i tacy, którzy pytają, gdzie Apple płaci podatki i gdzie Apple produkuje. Gdyby zapytali, gdzie naprawić Apple, trafiliby zapewne pod adres icure.pl. Być może nie zadawaliby wtedy pytania, kiedy Apple wymienia telefon na nowy ani dlaczego Apple daje rok gwarancji. Po wizycie w icure.pl wiedzieliby, że produkty tej firmy są skutecznie naprawiane w Polsce.

Rozrzut pytań jest naprawdę spory, toteż nawet na pytanie o Apple dla pedałów znalazło się miejsce. Co ciekawe, Google wyświetla w odpowiedzi, pod zachęcającym tytułem Kup Apple dla pedałów reklamę… keyboardu i dwóch rowerów.

I wszystko jasne.

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze