Apeluję do wszystkich: idźmy na wybory 21.10. b.r.!

15.10.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#polityka   #posłanka   #wybory   

Za tydzień oddamy głosy w wyborach samorządowych i na wynik będzie miała bardzo duży wpływ frekwencja. Czyli od tego ilu z nas pójdzie na wybory zależeć będzie kto się znajdzie w radach miast, gmin, powiatów, sejmiku, kto będzie wójtem, burmistrzem, prezydentem, starostą, marszałkiem.

 

mmj
Maria Małgorzata Janyska
Posłanka na Sejm RP VII i VIII kadencji (Platforma Obywatelska).

Od tego ilu z nas pójdzie na wybory zależeć będzie przyszłość, nasze warunki życia. Dlatego trzeba iść na wybory i zagłosować - żeby skorzystać ze swojego prawa wyborczego, o które zabiegały pokolenia przed nami, prawa do udziału w życiu publicznym, prawa do demokratycznego sprawowania władzy na każdym szczeblu, do decydowania o swoich miejscowościach, regionie, do wsparcia tych osób, które w naszym imieniu mają o wszystko dbać. Przede wszystkim powinny dbać o podejmowanie decyzji tu na dole, słuchając mieszkańców, konsultując z nimi sprawy, a nie kierując się dyrektywami z Warszawy.

Każdy powinien iść na wybory także dlatego, że należy to potraktować jako obywatelski obowiązek. Wybraliśmy jako naród demokrację i mamy obowiązek jej pilnować. Wielu twierdzi, nie bez przyczyny, że to najważniejsze wybory po 1989 r. W obliczu zniszczenia instytucji, które w Konstytucji ustanowiono jako strzegące praw obywateli i kontrolujące władze ustawodawczą i wykonawczą, samorząd to ostatni bastion wolnej Polski. Stawką jest groźba likwidacji samorządu poprzez pełne podporządkowanie go władzy centralnej, tak jak zrobiono z Trybunałem Konstytucyjnym, Krajową Rada Sądownictwa, sądami, Sądem Najwyższym. Bez samodzielnego samorządu wrócimy de facto do czasów z PRL, gdzie Naczelnik Gminy podporządkowany był partii, a nie mieszkańcom. Tego chcemy? Jestem przekonana, że nie!

Apeluję do wszystkich: idźmy na wybory 21.10. b.r. i wybierzmy ludzi, którzy będą się kierować lokalnym interesem, a nie dyrektywami z Nowogrodzkiej.

Maria Janyska

Posłanka na Sejm RP

 

To może Cię także zainteresować:
Patologią konieczną do wypalenia jest patologia legislacyjna
Ochrona wizerunku - uwagi do kampanii wyborczej
Co nieco o obietnicach plus życzenia dla Pana Mieczysława

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: Maria Janyska

Komentarze