50 lat pracy artystycznej Andrzeja Kruszony

22.01.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #muzeum   #wystawa   #jubileusz   #szamotuły   

W czwartkowy wieczór, w Muzeum – Zamek Górków w Szamotułach odbył się wernisaż wystawy prac znanego szamotulskiego witrażysty Andrzeja Kruszony, który obchodzi w tym roku 50-lecie pracy artystycznej. W pierwszej części uroczystości, artysta opowiedział o swojej wieloletniej działalności, przytaczając przy tym wiele ciekawych anegdot. Następnie, wyrazy uznania za wspaniały dorobek twórczy złożyli zaproszeni goście, wśród nich Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz i Wicestarosta Beata Hanyżak. Po chwili, w sali pojawił się Paweł Nowak - wirtuoz akordeonu, który swoim występem zachwycił publiczność.

 

Po wspaniałym koncercie, gości zaproszono do sali wystaw czasowych, gdzie zaprezentowane zostały wybrane prace Andrzeja Kruszony – głównie projekty witraży oraz fotografie ukazujące wykonane już dzieła. Ekspozycja będzie dostępna dla gości muzeum do 28 lutego.

 

To może Cię także zainteresować:
Globalnie w bibliotekach
Koncert z okazji Dnia Matki w Trzciance
Michał Witkowski w Trzciance

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

Komentarze