5 pomysłów na stare jeansy

01.09.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kobieta   #moda   #jeansy   #odzież   

Koniec wakacji i początek roku szkolnego, a za chwilę również akademickiego to idealny czas na powakacyjne porządki. Z szaf trzeba usunąć odzież uszkodzoną i zużytą, pochować letnie stroje do piwnic lub wynieść na strych i uzupełnić garderobę odzieżą nieco cieplejszą. Podczas tych zabiegów często okazuje się, że kilka par jeansów nie nadaje się już do użytku. Dziś podpowiadamy, co można z nimi zrobić.

 

Jeansowa torebka dla dziewczyny

Jeans to bardzo modna tkanina. Zazwyczaj chodzimy w odzieży z niej uszytej, ale czasami warto poeksperymentować z dodatkami. Jeśli jesteś pomysłowa, umiesz szyć a do tego masz wyobraźnię, możesz zrobić ze starych jeansów piękną torebkę. W sieci jest mnóstwo pomysłów na to w jaki sposób przerobić spodnie na torebkę. Jednym z najciekawszych jest odcięcie nogawek i zszycie pozostałego materiału. W ten sposób powstanie główna część torebki. Z odciętych nogawek możesz uszyć pasek do torebki i zaczepić go na szlufkach.  Na koniec zrób dowolne zapięcie np. wykorzystaj zamek błyskawiczny, przyszyj duży guzik lub przymocuj napy. 

Nerka dla chłopaka

Obecnie bardzo modne są nerki – małe torebki przywiązywane do pasa. Są niewielkie i wygodne a przy tym można w nich nosić portfel, telefon i dokumenty. Nerki można kupić w sklepie z galanterią lub w sklepie sportowym. Można je również zrobić ze starych jeansów. Doskonale nada się do tego materiał z nogawki i tylna kieszonka. Po przeszyciu oraz dodaniu do nich zamka powstanie śliczna torebka. Na koniec należy dodać regulowany pasek, który przytrzyma całość na miejscu.

Mini plecak dla dziecka

Ostatnim hitem wśród nastolatków są mini plecaki, które starszemu pokoleniu przypominają bardziej woreczki na strój sportowy. Taki plecak to doskonały pomysł na wykorzystanie starych jeansów. Do uszycia plecaka wystarczą nogawki spodni i kilka metrów tasiemki lub sznurka, z których będzie można wykonać ramiączka.

Poduszka

Jeans to także ciekawy materiał do tworzenia dekoracji domowych. Jedną z najprostszych do wykonania jest dekoracyjna poduszka. Do jej wykonania można wykorzystać dowolne części starych spodni. Można zszyć materiał z nogawek i dołączyć do tego np. tylne kieszonki, które nadadzą jej niezwykłego wyglądu.

Dywanik

Miłośnicy niezwykłych rozwiązań mogą ze starych, kolorowych jeansów zrobić atrakcyjny, pleciony dywan. Taki dywanik ma wiele zalet. Jest ciekawą dekoracją, do tego łatwą ją wykonać. Niewątpliwym atutem takiego dywanika jest także możliwość wyprania go w dowolnym momencie.

Stare jeansy można wyrzucić do kosza na śmieci, wrzucić do kosza z odzieżą używaną, albo przerobić na coś nowego. Podczas tegorocznych porządków spróbuj stare jeansy zamienić na ciekawą torebkę, poduszkę lub dywanik.

 

Autor artykułu
Artykuł przygotowany przez firmę Sklep Wieloryb - miejsce, gdzie rzeczy znajdują nowych właścicieli.

 

 

To może Cię także zainteresować:
Problem niepłacenia alimentów - jak z tym walczyć ?
Alimenty - kiedy się należą i w jakiej wysokości?
Jak zorganizować roczek?

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze