4 sposoby na szybkie zmiany kuchennych ścian

02.07.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom   #kuchnia   #wystrój   #ściany   

Znudziły Cię już ściany w Twojej kuchni? Ile można patrzeć w kółko na to samo. Masz ochotę na zamiany, ale brakuje Ci funduszy na duży remont? W takim razie zacznij od drobnych zmian. Nowa dekoracja nad kuchennymi szafkami lub blatem stołu odmieni Twoją kuchnię a nie musi wcale pochłonąć fortuny.

 

 1. Tapeta

Najprostszym sposobem na wprowadzanie zmian jest położenie nowej tapety. To zabieg bardzo łatwy do wykonania, a do tego naprawdę tani. Decydując się na takie zmiany należy jednak pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim bardzo ważna jest jakość tapety. Trzeba wybrać tapetę odporną na zaplamienia i łatwą do umycia. Wprawdzie jest ona nieco droższa od standardowej tapety papierowej, ale zapewnia czystość w kuchni. W przypadku tradycyjnej tapety mogą pojawiać się problemy z każdym zabrudzeniem, które się na niej pojawi. Tym samym papierowe ozdoby nie nadają się do przyklejenia na ściany nad blatami czy stołem, ponieważ to właśnie te miejsca są  najbardziej narażone na zabrudzenia.

2. Płytki ceramiczne

Kolejnym sposobem na szybkie zmiany w kuchni są płytki ceramiczne. W sklepach dostępne są setki modeli takich płytek. Mają one różne kolory, wzory, kształty i wielkość, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niestety ułożenie płytek nie jest już tak proste jak naklejenie nowej tapety. Bardzo możliwe, że będziesz musiała skorzystać z pomocy fachowca. Ale niewątpliwie warto. Płytki ceramiczne to doskonały materiał na dekorację ściany nad blatem roboczym lub stołem. Poza ładnym wyglądem są bardzo funkcjonalne i łatwe do utrzymania w czystości. Wprawdzie koszt ich ułożenia jest wyższy niż w przypadku tapety, ale są też bardziej praktyczne i trwałe.

3. Mozaika szklana

Mozaika szklana to kolejny sposób na stworzenie niezwykłej ozdoby  na ścianę w kuchni. Jest bardzo ciekawym materiałem, ponieważ można ją wykorzystywać zarówno jako jedyny materiał do wykończenia powierzchni ściennej jak i jako dodatek. Z mozaiki można ułożyć jednorodną powierzchnię nad blatem roboczym. Decydując się na zakup jednokolorowej mozaiki będziesz miała piękną gładką ścianę. Możesz też wybrać nieco droższy wariant, gdzie niewielkie kostki stworzą wybrany wzór. Trzecią opcją jest łączenie różnych elementów dekoracyjnych np. płytek ceramicznych, listew dekoracyjnych czy paneli szklanych z mozaiką.

4. Panele szklane

To dzisiaj jedna z najmodniejszych dekoracji. Piękne szkło z nadrukowanym wzorem podbija serca wielu kobiet. Wykorzystanie paneli do wprowadzenia zmian w kuchni to doskonały pomysł, choć nieco kosztowny. Panele szklane  są nie tylko ładne, ale przede wszystkim wygodne w użyciu. Chronią ściany przed zabrudzeniami i są łatwe do czyszczenia.

Jeśli masz ochotę na zmiany w kuchni nie musisz od razu robić wielkiego remontu. Wystarczy zmienić nieco kuchenne ściany, aby prezentowały się bardziej atrakcyjnie i zupełnie inaczej.

 

Artykuł został przygotowany przez firmę top-mozaika.pl/ specjalizującą się w sprzedaży mozaik szklanych.

 

 

To może Cię także zainteresować:
Chcesz wyjechać z miasta na stałe? Zobacz gdzie możesz się przeprowadzić
Oświetlenie ogrodu – po co i gdzie?
Pomysł na biznes, czyli manicure hybrydowy w domu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze