4 pomysły na rockową stylizację dla kobiet

12.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kobieta & zdrowie   #moda   #rock   #rockowo   #stylizacja   

W dzisiejszych czasach można łatwo się pomylić, określając styl odzieżowy, ponieważ ciuchy motocyklowe oraz koszulki metalowe stały się ubraniami, wybieranymi nawet przez gwiazd pop-muzyki.

 

Poza tym, czasami zupełnie różne style wykorzystują te same elementy, a więc, granice pomiędzy modnymi trendami stopniowo znikają.
Mimo to, duży wybór ubrań na współczesnym rynku pozwala utworzyć takie kreacje rockowe, których nikt nigdy nie pomyli z innymi kierunkami mody. Dziewczyny z łatwością mogą się ubrać w stylu rockowym. Jak się okazuje, czasami wystarczy tylko kilka prostych akcentów, żeby cały wygląd nawiązywał do tego legendarnego gatunku muzycznego.

Wąskie spodnie i glany

Żeby ubrać się rockowo, wystarczy założyć wąskie spodnie oraz masywne buty. Oczywiście, najlepiej jest wybrać czarne potarte dżinsy, ewentualnie rozcięte na kolanach, albo spodnie skórzane, a z butów – glany. Jednak, w sprzedaży dostępne są różne rodzaje butów, stwarzających poczucie ciężkości i masywności. Doskonałymi dodatkami do takiej kreacji będą koszulki metalowe oraz kurtki motocyklowe, chociaż do połączenia glanów i wąskich spodni można wybrać nawet klasyczną koszulę.

Nie wolno również zapominać o takim symbolu, jak czaszka. Niekoniecznie należy wszędzie dodawać element, wystarczy wybrać odpowiedni szalik albo zawieszkę.

Czarny kolor w ubraniach

Bez wątpienia, czarny kolor rządzi w ubraniach rockowych, aczkolwiek nie należy się obawiać, że kreacja będzie za ciemna i przygnębiająca. Ubrania rockowe maja różne tekstury, które mogą być skutecznie kombinowane ze sobą. Na przykład, bardzo ładne jest połączenie grafitowego swetra i spódnicy skórzanej. Do tego, oczywiście, należy dodać glany oraz kurtkę motocyklową.

Spodenki i rajstopy

Najbardziej śmiałym dziewczynom, wybierającym styl rockowy w ubraniach, na pewno spodoba się następujący trend. Polega on na zakładaniu bardzo krótkich spodenek z rajstopami. Rajstopy, wybierane w tym celu, powinny być jednotonowe o czarnym kolorze lub z ciekawym wzorem. Na górę zakładane są koszulki rockowe, natomiast z obuwia będą pasowały glany albo buty na masywnym obcasie. Oczywiście, jak i w każdej kreacji rockowej, kurtka motocyklowa będzie jak najbardziej odpowiednia.

Sukienki a styl rockowy

Tak naprawdę, styl rockowy jest dosyć uniwersalny. Dziewczyny z łatwością mogą łączyć ulubione sukienki z kurtkami motocyklowymi. Połączenie wielu kobiecych i delikatnych ubrań z glanami jest również ciekawe i klimatyczne.
Na przykład, bardzo rockowo wyglądają długie czarne sukienki koronkowe. Stwarzają one zupełnie nietypowy efekt i bardzo ładnie współgrają z glanami albo z innymi masywnymi butami. Do takich kreacji odpowiednie będzie dodanie czarnego kapelusza. Oczywiście, kurtka motocyklowa tu również będzie niezbędna.

Najważniejsze elementy kreacji w stylu rockowym

Jak łatwo można zauważyć, podstawowym kolorem w ubraniach rockowych jest czarny, chociaż dopuszczalne są także inne kolory, które przeważnie przyszły do mody dzięki muzyce glam-metal. Koszulki rockowe są istotnym dodatkiem, który może być łączony nie tylko ze spodniami, ale również ze spodenkami a nawet spódnicami. Glany zawsze dodają charakterystyczny styl każdej stylizacji, ale dopuszczalne są również inne buty, przede wszystkim, na masywnych obcasach. Owszem, jakiekolwiek ubrania będą wyglądały rockowo, jeżeli do kreacji dodać kurtkę motocyklową. Jest to bodajże najważniejszy element kreacji rockowej, a więc każda osoba, zainteresowana tym stylem, powinna posiadać takie ubranie.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez sklep rockowy metalRoute specjalizujący się w modzie motocyklowej, metalowej i rockowej.

To może Cię także zainteresować:
Modne zegarki męskie
Jak wyeksponować towar w sklepie?
Wiązane szpilki - seksowne buty (prawie) na każdą okazję

red. DDWLKP.pl | źródło: metalroute.pl

Twoim zdaniem

Czy lubisz rockowy styl ubierania się? 

Komentarze