Uwaga na oszustów !

20.05.2014

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Mimo licznych spotkań profilaktycznych, apeli oraz informacji ze strony Policji, wciąż starsze osoby stają się ofiarami oszustw. Tym razem sprawcy wykorzystali wrażliwość mieszkanki Czarnkowa, którą przekonali, że kwota w wysokości 29 tyś. złotych jest konieczna do tego, aby jej syn i synowa uniknęli odpowiedzialności za spowodowanie wypadku.

 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godziny 10.00. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że na jej telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna. Nieznajomy oświadczył, że dzwoni z Policji, aby poinformować, że syn i synowa mięli wypadek samochodowy, a osoba z którą się zderzyli żąda od nich pieniędzy. Mężczyzna przekonywał, że dzięki pieniądzom w kwocie 29 tyś. złotych, najbliżsi kobiety unikną odpowiedzialności przed sądem za spowodowanie wypadku. 82 – latka słyszała dobiegający przez telefon płacz i krzyk rzekomej synowej. Natychmiast udała sie do banku, aby zlikwidować lokatę i wypłacić potrzebną sumę. Po powrocie do domu zadzwonił ponownie ten sam mężczyzna i powiedział, że po pieniądze przyjdzie policjant, który będzie czekał przed blokiem. Kobieta włożyła odpowiednią sumę do koperty i przekazała ją oszustowi. Po kilku godzinach kiedy zorientowała się, że została oszukana powiadomiła Policję.

Policja przestrzega Państwa i apeluje o rozsądek. Jednocześnie prosi rodziny, opiekunów i sąsiadów osób starszych i mieszkających samotnie o zwrócenie uwagi i wyostrzenie czujności na osoby nieznajome, nawet takie, które zwracają się o udzielenie im jakiejkolwiek pomocy. Przez chwilę nieuwagi można stracić oszczędności całego życia.

W każdym przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do intencji odwiedzających nas osób powinniśmy powiadomić o tym fakcie Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 997.

red. DDWLKP.pl | źródło: czarnkow.policja.gov.pl | K. Górzna | foto: Internet

Komentarze