Škodą do miasta

02.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#hobby   #motoryzacja   #skoda   #auto   

Form spędzania wolnego czasu jest naprawdę wiele, a nie każdy lubi wylegiwanie na plaży czy górskie wspinaczki.

 

Form spędzania wolnego czasu jest naprawdę wiele, a nie każdy lubi wylegiwanie na plaży czy górskie wspinaczki. Dla urodzonych mieszczuchów rozwiązaniem może być urlopowe zwiedzanie innych polskich miast, nie wspominając o bogatej ofercie europejskich stolic. Dziś zapraszamy Škodą do miasta.

Nie jest to może najtańsza forma wypoczynku, ale zdecydowanie najłatwiejsza i pozwalająca na bardzo elastyczne konstruowanie planu zwiedzania. Pierwszą i w zasadzie jedyną formalną rzeczą, którą należy przygotować przed wyjazdem jest nocleg. Oferta sypialniana w dużych miastach jest niezwykle bogata, w związku z czym każdy może dostosować cenę i jakość miejsca zakwaterowania do własnych potrzeb. Od prywatnych kwater udostępnianych bezpłatnie po wielogwiazdkowe hotele, na obrzeżach miasta albo w samym centrum, z wyżywieniem lub bez. Wybór samego miasta (a może kilku), które chcemy odwiedzić, a także atrakcji do zwiedzania, to równie ważna kwestia, zwłaszcza, że część obiektów może wymagać wcześniejszej rezerwacji. Niemniej sama wycieczka do miasta, równie dobrze, może odbyć się zupełnie spontanicznie. Wystarczy wyjść na spacer w centrum i po prostu dać się ponieść miejskiej energii. Decyzję o tym, gdzie odpocząć, co zjeść, czego się napić i jakie miejsca zwiedzić możesz podjąć tylko na podstawie tak zwanego widzi mi się. Jeśli jakieś miejsce wpadnie Ci w oko – sprawdź je.

Ciekawym pomysłem może być objazdowy rajd po kilku miastach. Będzie to zwłaszcza atrakcyjne, jeśli wymyślimy do tego jakiś motyw przewodni. Np. stolice państw bałtyckich – Wilno, Ryga i Tallin, albo perły Dunaju – Wiedeń, Budapeszt, Bratysława. Warto mieć na uwadze, że miejskie wakacje niekoniecznie spodobają się dzieciom. Chodzenie po starówce prędzej je zmęczy niż zainteresuje, a rozmaitości kulturalno-gastronomicznych najpewniej nie będą w stanie docenić. Z kolei idealnie w roli miejskich globtroterów spełniają się młodzi ludzie, którzy poszukują w miastach nie tyle zabytków, co niepowtarzalnej atmosfery i oryginalnych, lifestylowych miejsc.

 

A oto przykładowy plan weekendowej wycieczki do Wrocławia:

 

Czas dojazdu z Poznania: 3 godzin.

Rekomendowany samochód: Škoda Rapid, Škoda Citigo

Przykładowy plan wycieczki:

Dzień 1: Przyjazd i spacer na starówce, kolacja w jednym z modnych lokali.

Dzień 2: Spacer śladami wrocławskich krasnali, Impreza na Wyspie Słodowej

Dzień 3: Zwiedzanie Zoo i parku w okolicy Hali Stulecia, powrót do Poznania.

 

To tylko kilka z możliwości, oferta turystyczna Wrocławia, jak i każdego innego większego miasta jest bardzo bogata i bez wątpienia, każdy znajdzie coś dla siebie. Udanego wyjazdu!

Zobacz propozycje na wyjazd salonu Škoda Centrum Poznań znajdującego się przy trasie Poznań-Komorniki, w których znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania oraz zyskasz garść inspiracji.

To może Cię także zainteresować:
Czy warto kupować opony używane?
Zalety szlifierek akumulatorowych
O czym trzeba pamiętać wyruszając na rower zimą?

red. DDWLKP.pl | źródło: skoda.centrumpoznan.pl

Komentarze