Święto Pieśni Ludowej i Biesiadnej w Dusznikach

17.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #pieśń   #duszniki   

Sobotnie popołudnie (10.06.) upłynęło w Dusznikach śpiewająco. A wszystko za sprawą „XXVI Przeglądu Pieśni Ludowej i Biesiadnej Zespołów KGW”, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Dusznikach przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Szamotułach oraz Urzędem Gminy Duszniki.

 

Imprezę rozpoczęła uroczysta msza św. odprawiona w kościele parafialnym. Po jej zakończeniu miłośnicy pieśni ludowej i biesiadnej udali się do sali widowiskowej CAK, by obejrzeć występ dziecięcej grupy tanecznej „Dance Club Duszniki” oraz „Dance Junior Duszniki”. Po tanecznym wstępie, oficjalnego otwarcia uroczystości dokonali wójt gminy, Roman Boguś oraz honorowy patron, były minister rolnictwa i poseł – Stanisław Kalemba. Kiedy przemówienia dobiegły końca, scenę przejęli artyści.

Wśród występujących pojawiły się: zespoły śpiewacze: „Niewierzanka”, „Duszniczanka”, „Podrzewianka”, „Radość”, „Chełmianki” ,„Lubaszanki”, „Tęcza”, „Dąbrowszczanka”, „Wierzbiniczanki”, Zespół Pieśni i Tańca „Pierwiosnek” oraz kapela Nowaków.

Na zakończenie, jako gość specjalny, wystąpiła kapela „Po Zagonach” z Poznania, która zaproponowała słuchaczom koncert złożony głównie z wirtuozowsko wykonanych, artystycznych opracowań polskich melodii ludowych. Po zakończeniu imprezy wszyscy chętni i spragnieni tańca mogli udać się na zabawę taneczną do miejscowego parku.

 

To może Cię także zainteresować:
"Najlepszy powód, by żyć…"
"Jeżeli kochać to nie indywidualnie" - Koncert Walentynkowy w Kaźmierzu
"Halszka, Czarna Księżniczka z Szamotuł"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: duszniki.eu / Tekst i zdjęcia: BPiCAK

Komentarze