Łóżko do małej sypialni - jakie wybrać?

29.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom & ogród   #aranżacja   #meble   #sypialnia   #łóżko   #materac   

Aranżacja wnętrza w małej sypialni to nie lada wyzwanie. Do dyspozycji mamy niewielką powierzchnię, w której musimy umieścić najpotrzebniejsze meble, w tym łóżko. By zdrowo żyć i poprawnie funkcjonować niezbędny jest dobry sen. Podpowiadamy jak wybrać odpowiednie łoże do małej sypialni.

 

Zanim wybierzemy łóżko

Mała sypialnia jest sporym wyzwaniem aranżacyjnym. Jeszcze przed wybraniem swojego idealnego łóżka powinniśmy poznać kilka ciekawych metod na wizualne powiększenie przestrzeni sypialni.

Wszechobecna biel

Małe, jasne i białe sypialnie sprawiają wrażenie większych, niż są w rzeczywistości. Takie zjawisko jest zasługą bieli, która rozświetlając pomieszczenie wizualnie je powiększa. Jeżeli więc nasz pokój sypialny nie jest sporych rozmiarów to powinniśmy zmienić jego kolorystykę. Biel ma też to do siebie, że pasuje dosłownie do wszystkiego.

Magia luster

Kolejnym sposobem na optyczne powiększenie sypialni jest zamontowanie dużych luster na drzwiach szafy. W taki sposób wizualnie dodamy kilka centymetrów do metrażu pokoju. Lustra nie muszą być koniecznie zamontowane tylko na szafach. Ciekawą propozycją jest zawieszenie ich na ścianach lub też nawet na suficie.

Umeblowanie

Jeśli w mieszkaniu nie mamy do dyspozycji oddzielnej garderoby, to większość naszych ciuchów musi znaleźć swoje miejsce w sypialni. Z racji tego, że mamy do czynienia z małą sypialnią powinniśmy zdecydować się na szafę robioną na wymiar. Dzięki temu zaoszczędzimy dużo przestrzeni.

Jakie wybrać łóżko do małej sypialni?

Po zastosowaniu powyższych metod z pewnością sukcesywnie powiększyliśmy wizualnie naszą sypialnie. Optyczne zwiększenie się metrażu potrafi naprawdę zrobić różnicę. Łóżko jest miejscem, w którym każdego dnia odpoczywamy po ciężkim dniu i zasypiamy. Warto więc zadbać o to, by nasze łoże było duże i wygodne. W małych sypialniach polecaną praktyką jest postawienie łóżka w rogu pomieszczenia, tak, by było ono przytulone do ściany. Ustawiając je w samym centrum pokoju tracimy sporo cennej przestrzeni.

Bardzo modnym i ciekawym sposobem na umiejscowienie łóżka w małej sypialni jest antresola. To popularne rozwiązanie stosowane jest głównie w pomieszczeniach z wysokim sufitem. Fenomen polega na tym, że nasze łoże znajduje się powyżej linii wzroku, a do miejsca, w którym zasypiamy możemy wejść po małych schodkach lub drabince. Pod antresolą możemy umieścić przeróżne rzeczy, np. szafkę z ciuchami. W ten sposób zaoszczędzamy sporo miejsca, a nasza sypialnia już nie jest taka mała.

Podsumowanie

Aranżacja małej sypialni jest sporym wyzwaniem. Wyjątkowym miejscem w tym pomieszczeniu jest łóżko. Każdego dnia odpoczywamy na nim, śpimy i regenerujemy się. Warto więc zastosować się do kilku metod, które optycznie powiększą naszą sypialnię, dzięki czemu będziemy mogli pozwolić sobie na kupno dobrego i wygodnego łoża. W bardzo małych pokojach sypialnych polecamy położenie materaca na antresoli.

 

KS
Artykuł powstał przy współpracy z www.centrummateracy.com.

To może Cię także zainteresować:
Jak zadbać o prawidłowy sen?
Trójwymiarowe panele doskonałe w aranżacji łazienki
Skuteczna ochrona drzwi wejściowych przed czynnikami atmosferycznymi

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze