„Rymowanie na śniadanie”- inauguracja projektu „Posmakuj poezji”

17.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#biblioteka   #trzcianka   

15 marca w Bibliotece Publicznej w Trzciance odbyło się wyjątkowe śniadanie, w czasie którego najważniejsze było rymowanie.

 

Na to niecodzienne wydarzenie zaproszeni zostali uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Łomnicy. Zajęcia odbyły się pod smakowitym hasłem „ Rymowanie na śniadanie” i zainaugurowały projekt „Posmakuj poezji” promujący poezję polską.

W czasie trwania warsztatów dzieci wysłuchały wierszy i rymowanek najsłynniejszych poetów, a następnie uczestniczyły w licznych grach i zabawach literackich, których celem było rozbudzenie w dzieciach potrzeby poznawania poezji oraz zachęcenie do zabawy słowem.

Już pierwsze próby składania własnych rymów pokazały potencjał grupy i nieodkryte dotąd talenty literackie.

W programie zajęć znalazło się nie tylko coś dla ducha, ale również coś dla ciała, dlatego po intensywnej i bardzo owocnej pracy twórczej przyszedł czas na regenerację i wspólny posiłek, czyli pożywne i smaczne drożdżówki.

„Rymowanie na śniadanie” z pewnością zaspokoiło „głód” każdego małego łasucha.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 

 

 

To może Cię także zainteresować:
"Najlepszy powód, by żyć…"
Siedem dni…
Literackie rozmowy w świątecznym klimacie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / JS | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze