„Cyrk nocy” na Dyskusyjnym Klubie Książki

03.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#książka   #biblioteka   #trzcianka   

Otwarcie o zmierzchu

Koniec o świcie…

 

W marcu „Cyrk nocy” przeniósł czytelniczki Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży w tajemnicze i magiczne miejsce, do którego „Bramę otwiera się o zmierzchu i zamyka o świcie”.

Książka Erin Morgenstern zaprasza do biało – czarnych namiotów Le Cirque des Reves, który jest czymś więcej niż zwykłym cyrkiem, na próżno szukać w nim słoni czy klaunów, jest prawdziwą ucztą dla zmysłów, sceną dla akrobatów, wróżek, tancerek, iluzjonistów i połykaczy ognia. Został stworzony, aby stać się areną walki dwojga młodych magików Celii i |Marka. Pojedynek, którego zwycięzcą może zostać tylko jedno z nich jest niezwykłą kreacją i pokazem siły jaką ma ludzka wyobraźnia. Całe życie bohaterów zostało podporządkowane niecodziennym magicznym rozgrywkom, na których przebieg wpływa łączące ich uczucie.

Czytelniczki zgodnie stwierdziły, iż jest to lektura inna od wszystkich, które do tej pory czytały. Tytułowy „Cyrk nocy” pełen jest iluzji, magii i tajemnicy. Każdy, kto kiedyś słyszał o tym wyjątkowym miejscu, marzy by choć na chwile odwiedzić nieodkryte cyrkowe namioty, spacerować po ogrodzie z lodu, czy skosztować pachnących jabłek w karmelu. Chociaż powieść opisuje losy młodych, niezwykle utalentowanych i zakochanych w sobie magików, cyrk wydaje się być w tej historii najważniejszy i to on staje się głównym bohaterem książki.

„Cyrk zasłużył na to by być na okładce.” To zdanie wypowiedziane przez jedną z czytelniczek w pełni oddaje odczucia i emocje, które towarzyszyły nam podczas dyskusji na temat debiutanckiej powieści Erin Morgernstern.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 26 kwietnia godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To może Cię także zainteresować:
Imieniny Kazimiery w bibliotece
"Najlepszy powód, by żyć…"
Siedem dni…

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / JS | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze